Зателефонувати до каси(0412) 47-13-32

Святослав Ріхтер Цікаві факти з життя С. Ріхтера. 7ч.

Стати диригентом – була мрія дитинства, а реалізувалася вона тільки в 1952 році, коли Ріхтер вперше диригував симфонією-концертом для віолончелі з оркестром Сергія Прокоф’єва. Партію віолончелі виконував тоді молодий музикант Мстислав Ростропович. Ріхтер згадував: «Сергій Прокоф’єв спеціально писав цей твір для Ростроповича, який не відходив від композитора». Цей був перший і останній концерт, де Святослав Ріхтер виступав як диригент. Він зрозумів, що диригування – вміння керувати іншими людьми не для нього.

.

.

Перший сольний концерт.

У 1928 році в Одесі Ріхтер почув гру молодого скрипаля Давида Ойстраха, який давав сольний концерт. На Ріхтера звук і блискуча техніка Ойстраха справили неабияке враження. Він чув «Милю» Гілельса, а також інших молодих віртуозів. І в якийсь момент вирішив: а чому б і йому не дати свій сольний концерт? До цього часу Ріхтер вже працював концертмейстером в Одеському оперному театрі. Фактично він був геніальним самоучкою. Систематичних занять з батьком не було і Теофіл Ріхтер, який закінчив Віденську консерваторію, прихильник суворої класичної школи, хапався за голову: «Як ти граєш!». Він вважав, що необхідно грати гами, стежити за аплікатурою, засвоїти спочатку абетку, а потім братися за серйозні твори. А Святославу, як ми вже знаємо, це було нудно … Мудра мама Ріхтера, Анна Павлівна, говорила чоловікові: «Дай йому спокій». І вона виявилася права.

19 лютого 1934 року в Будинку інженерів в Одесі Святослав Ріхтер дав свій перший сольний концерт з творів Шопена. Концерт мав шалений успіх.