Цікаві факти з життя С. Ріхтера. 4ч.
Святослав Ріхтер терпіти не міг студійні записи.
Його концерти були неповторні: будь — то величезний концертний зал, або невелика «комірчина» сцени в сільському клубі, він вибирав саме ту музику і те виконання, яке дозволяло зачепити публіку за живе, відчути класику саме для себе.
Володар «Греммі», зачинатель музичних фестивалів у Франції і Японії, Ріхтер міг грати на розладнаному старому роялі, десь, в ресторані на станції, аби тільки був вдячний слухач. Він ненавидів одне — коли його боготворили. Геніальний піаніст грав не для слави, не для грошей, він грав музику для людей і заради людей, знаючи, що вона буде потрібна завжди. І, навіть тепер, музика Ріхтера продовжує звучати крізь десятиліття все так само свіжо.
.
.
Його відомі афоризми: «Грати із задоволенням!», «Чекати тихо переходу кількості в якість», «Мати завжди перед собою ноти …», — були знайдені у творі Ференца Ліста «Роки мандрів». Ноти були для Ріхтера знаком присутності в його житті автора музики. Вони були для Ріхтера божественними знаками, в яких треба було день за днем вгадувати, відчувати й волю автора, і Вищу волю, висловлену колись через автора. Святослав Ріхтер залишається для нас провідником цієї вищої волі. І тому його звуки не можуть бути «красивими» або «негарними», вони правдиві. І це на століття.