Зателефонувати до каси(0412) 47-13-32

Цікаві факти з життя С. Ріхтера. 3ч.

Цікаві факти про Святослава Ріхтера.

Музикант вважав, що «публіка завжди права» і «ні в чому не винна», але при цьому зазначав, що під час своїх виступів грає для себе, і чим краще він грає для себе, тим краще сприймає концерти публіка.

Недосяжно великий на світовій сцені, маестро був дуже скромний, і ніколи не відмовлявся виступити на самих маленьких майданчиках. Ріхтер казав: «Я готовий зіграти і в школі без гонорару, граю в маленьких залах без грошей, мені все одно».

На першому конкурсі ім. П. І. Чайковського (1962р.) Святослав Ріхтер поставив Ван Кліберну 25 балів, а іншим учасникам нуль. Відтоді його в журі не запрошували. Після перемоги Кліберна на конкурсі звукозаписна компанія RCA Victor запропонувала йому контракт, і, незабаром, альбом Ван Кліберн із записом Першого фортепіанного концерту П. І. Чайковського став платиновим (вперше в історії музики класичний альбом досяг цього статусу!).

За словами Нейгауза, Ріхтера не треба було вчити, потрібно було лише розвивати його талант, адже Святослав завжди був з роялем на ти. Вміючи підібрати правильну музику на кожен випадок, Ріхтер відрізнявся приголомшливим почуттям часу, неповторним стилем. Він поєднував силу, душу, емоції, які вкладав у твори, з таким рівнем технічного виконання, який був недосяжний для жодного іншого музиканта. Святослав знав, як зіграти твір так, щоб його запам’ятали, щоб він запав в душу, став для людини яскравим моментом музичного одкровення. На відміну від канадського віртуозного піаніста Гленна Гульда, який вважав вихід на сцену поєдинком, боротьбою волі музиканта і глядача, піаніста й оркестру, Ріхтер бачив в публіці свою паству. Геніальний піаніст у своєму виконанні ніби брав аудиторію за руку і вів по хвилях музики туди, де народжується її дивовижне звучання. Недарма, починаючи з вісімдесятих років, Ріхтер наказував занурювати зал в повну темряву, залишаючи освітленими лише ноти і рояль. Він вважав, музику треба бачити й відчувати, а не дивитися на піаніста.