Зателефонувати до каси(0412) 47-13-32

Цікаві факти з життя С. Ріхтера. 1ч.

Геніальний музикант, піаніст Святослав Теофілович Ріхтер народився 20 березня 1915 року. У колі знайомих і друзів його називали німецьким філософом рояля, на що він одного разу заперечив, що це не зовсім правильно, оскільки слов’янський вплив матері був в гармонії з генетичним спадком батька. Святослав народився в Житомирі. Незабаром, вже в 1916 році, сім’я переїхала до Одеси. Батько викладав в Одеській консерваторії і був органістом євангельської лютеранської церкви Св. Павла (Кірха).

Батьки — піаніст, органіст і композитор Теофіл Данилович Ріхтер (1872-1941) і Ганна Павлівна Москальова (1892-1963), були родом з дворян німецького походження. Першою вчителькою Святослава була мати. Батько якийсь час також намагався навчати його музиці. Але хлопчик відмовлявся грати гами, вправи, етюди. На його думку, вони не мали до музики ніякого відношення.

У 10 років зіграв ноктюрн Шопена. З 1930 по 1932 рік Ріхтер працював піаністом-концертмейстером в одеському Будинку моряка, потім в філармонії. Перший сольний концерт Ріхтера, в якому він грав твори Шопена, відбувся в 1934 році. Незабаром він став акомпаніатором в Одеському оперному театрі.У 1937 році Ріхтер вступив до Московської консерваторії. Там йому пощастило зустріти геніального педагога Генріха Нейгауза. Той згадував: «І ось він прийшов. Високий, худорлявий юнак, світловолосий, синьоокий, з живим, привабливим обличчям. Він сів за рояль, поклав на клавіші великі, м’які нервові руки і заграв. Грав він дуже стримано, я б сказав, навіть підкреслено просто і строго. Його виконання відразу захопило мене якимось дивним проникненням в музику. Я шепнув своїй учениці: «Я думаю, він геніальний музикант».

Далі буде….